Časté chyby

Tuto stránku vytvořil kolektiv společnosti StexoShop pro zabránění chyb spotřebitelů při instalaci a užívání spotřebního materiálu. V případě dotazů neváhejte využit náš kontaktní formulář, rádi Vaše dotazy zodpovíme.

1. OPĚTOVNÉ PŘELEPENÍ TRYSEK

Jedna z nejčastějších chyb při manipulaci s inkoustovými cartridgemi bývá způsobena tím, že spotřebitel přelepí trysky (hlavně u tříbarevných cartridgí) s úmyslem ochrany před vytečením inkoustu nebo jeho zaschnutí. Je to chyba!!! Přelepením těchto trysek dojde ke smíchání barev a tím k znehodnocení celé cartridge

Pokud z nové cartridge odstraníte originální nálepku už ji znovu nepřelepujte. Případnému zaschnutí tak stejně nezabráníte.

Nejlepším řešením řešení je rozbalenou cartridge vložit do tiskárny dle návodu. V případě, že frekvence tisku je malá stačí za 2-3 týdny vytisknout barevný text na 1-2 řádky. Toto má stejnou účinnost jako tzv. čištění tiskové hlavy, ale spotřebujete při tom minimální množství inkoustu. 

2. NÁKUP TISKÁRNY

Velmi důležitou roli při výběru nové tiskárny hrají budoucí náklady pro provoz tiskárny, tedy cartridge, které do tiskárny budete kupovat! Mnoho zákazníků je negativně překvapeno cenou při nákupu prvních cartrdigí do jejich nové tiskárny, protože koupí tiskárnu, aniž by se informovali o ceně náplní, které do ní patří.

Pro koupi nové tiskárny jsou důležitá dvě kritéria:

a) na co tiskárnu budete využívat, resp. četnost tisku: jde o volbu mezi inkoustovou a laserovou tiskárnou.

Inkoustová tiskárna je vhodná především pro tisk obrázků, fotek a pro kratší frekvenci tisku. Jeji provoz je většinou dražší, než u tiskárny laserové, ale fotky a obrázky jsou kvalitnější.

Laserová tiskárna je vhodná především k velkokapacitnímu tisku dokumentů, ale i pro delší frekvenci mezi tiskem. Toner je naplněn práškem, který oproti inkoustu nevysychá. Oproti inkoustovým cartridgím jsou tonery po přepočtu nákladů na vytištěnou stránku levnější. 

b) typ tiskárny

Po rozhodnutí, zda chcete inkoustovou nebo laserovou tiskárnu je důležité rozmyslet si co od tiskárny očekáváte. Např. scan, kopie, tisk, wifi, barevný tisk ..

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.